Grzejniki elektryczne są wykorzystywane najczęściej jako dodatkowy element domowego systemu ogrzewania. Ich potencjał doceniany jest przede wszystkim wtedy, gdy na zewnątrz temperatura gwałtownie spada poniżej 0°C i pojawia się konieczność szybkiego dogrzania pomieszczenia. Grzejnik elektryczny wspomaga grzejniki łazienkowe głównie zimą.
Warto inwestować w grzejniki elektryczne
Grzejniki elektryczne gdy jest zimno
Wówczas każde źródło ciepła jest bardzo istotne. W naturalny sposób pojawia się pytanie o to, czym należy kierować się podczas wyboru tego rodzaju grzejników, aby miały one szanse sprostania naszym potrzebom?
Grzejniki elektryczne i ich najważniejsze atuty
Do największych zalet grzejników elektrycznych należy łatwość, z jaką osiągają temperaturę pracy, a także zdolność efektywnego podnoszenia komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Sprawdzają się one zarówno w niewielkich, kilkunastometrowych mieszkaniach, jak i w domach pasywnych, charakteryzujących się dużą powierzchnią. Co więcej, urządzenia te są niezwykle proste w przygotowaniu do działania, ponieważ ich jedynym źródłem zasilania jest energia elektryczna. Poszczególne modele tych produktów różnią się między sobą swoimi osiągami. W zależności od wydajności mogą one stanowić centralny punkt grzewczy domu lub występować w roli ogrzewania dodatkowego. Grzejniki elektryczne są stosowane jako alternatywa grzejników dekoracyjnych coraz częściej wybieranych przez konsumentów jako tańsza alternatywa. Dzisiejszy rynek dostarcza nam dwóch głównych typów grzejników elektrycznych:
- olejowych;
- konwektorowych;
- akumulacyjnych.
Podstawową różnicą między nimi jest metoda, którą wykorzystują do przekazywania ciepła. Grzejniki olejowe pracują, posługując się radiacją, z kolej konwektorowe – konwekcją. Zagadnienie związane z mechanizmem grzewczym jest bardzo ważne. Ma ono znaczenie dla tempa i żywotności urządzeń, a także przekłada się na kwestie finansowe wynikające z ich użytkowania.
Czym są grzejniki konwektorowe
Grzejnik konwektorowy doskonale sprawdza się jako dodatkowe źródło ogrzewania. Wśród jego cech charakterystycznych warto wymienić lekkość, która sprawia, że bez trudu można przenosić go z jednego miejsca na drugie. Warto zwrócić uwagę również na jego prostą konstrukcję składającą się zwykle jedynie z płyty grzewczej lub grzałki. Sposób działania tego grzejnika polega za pobieraniu zimnego powietrza z otoczenia i ogrzewaniu go, a następnie wypełniania nim całości pokoju. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj grzejników nie ma zdolności kumulowania energii cieplnej.
Cechy charakterystyczne grzejników olejowych
Grzejniki olejowe działają dzięki radiacji. Oznacza to, że ogrzewają one zimne powietrze w zewnętrznej części radiatora. Substancją odpowiedzialną za kumulowanie i oddawanie ciepła jest w ich przypadku olej. Urządzenia te cechują się sporą wydajnością, ponieważ ogrzewają pomieszczenie nawet do kilku godzin po ich wyłączeniu. Są one bardziej ekonomiczne od grzejników konwektorowych. Więcej pomysłów i rozwiązań znajdą Państwo na stronie bloga Hydraulik Olsztyn.
Oferta grzejników elektrycznych firmy Hydraulik Olsztyn zawiera duży wybór produktów elektrycznych do ogrzewania pomieszczeń o określonej kubaturze. Nasi hydraulicy chętnie pomagają w wyborze urządzeń, a monterzy zajmują się instalowaniem ich w domach Klientów w Olsztynie i okolicach. Grzejniki elektryczne to dobry wybór w nagłych przypadkach. Mogą okazać się one niezwykle przydatne podczas niskich temperatur zimą i w trakcie awarii sieci ciepłowniczych.